Prvá etapa Okolo Baskicka pre Contadora

08.04.2014 Celý región

Ordizia 7. apríla (TASR) - Španiel Alberto Contador sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Okolo Baskicka. Na 153,4-kilometrovej trati so štartom aj cieľom v Ordizii dosiahol čas 4:05:07 h a usadil sa na čele celkového poradia podujatia. Jazdec tímu Tinkoff - Saxo triumfoval suverénnym spôsobom, keď jeho krajan Alejandro Valverde prišiel do cieľa na druhom mieste so 14-sekundovou stratou. Tretí bol Poliak Michal Kwiatkowski s mankom 34 sekúnd.

Contador, ktorý vyhral Okolo Baskicka v rokoch 2008 a 2009, tak v pondelok opäť potvrdil svoju skvelú formu. Minulý mesiac si pripísal celkové prvenstvo na Tirreno-Adriatico a pred týždňom druhé miesto na pretekoch Okolo Katalánska.

Jediný slovenský zástupca v pelotóne Peter Velits zo stajne BMC obsadil s vyše štvrťhodinovou stratou 105. priečku.

Výsledky (Ordizia - Ordizia, 153,4 km):

1. Alberto Contador (Šp./Tinkoff - Saxo) 4:05:07, 2. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +14, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ./Omega Pharma - Quick-Step) +34, 4. Jurij Trofimov (Rus./Kaťuša) +36, 5. Damiano Cunego (Tal./Lampre) +36, 6. Jean-Christophe Peraud (Fr./AG2R) +36, ... 105. Peter VELITS (SR/BMC) +15:45

Priebežené poradie:

1. Contador 4:05:07 h, 2. Valverde +14, 3. Kwiatkowski +34, 4. Trofimov +36, 5. Cunego, 6. Peraud, ... 105. P. VELITS +15:45